foto - LETAfoto - LETA

Zībarts: aiz slēgtām durvīm izmantosim jaunas sadarbības

Latvijas sieviešu basketbola izlasei pārbaudes mačā ar Ukrainu ilgi neizdevās uzķert spēles ritmu, līdz ar to tikai ceturtajā ceturtdaļā pretinieces tika panāktas, uzsver valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Latvijas sieviešu basketbola izlase, turpinot gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, ceturtdien ar rezultātu 68:62 (14:21, 15:14, 15:20, 24:7) pārspēja Ukrainas valstsvienību.
Latvijas basketbolistes visu maču atradās iedzinējos, tikai četras minūtes pirms pamatlaika beigām izlīdzinot rezultātu un gūstot uzvaru.

“Reti kura komanda Eiropā var izmantot tik garu un vienlaikus kustīgu sastāvu kā ukrainietes. Speciāli nebijām gatavojušies spēlei, daudzas lietas vajadzēja saprast un izvērtēt cīņas gaitā. Kad sapratām, kā pareizi spēlēt, uzlabojās gan aizsardzība, gan uzbrukums,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Zībartu.

Latvijas izlases treneru kolektīvs pirmajā puslaikā plānojis izmantot plašu rotāciju, lai redzētu darbībā lielāku spēlētāju skaitu.
“Ilgi neizdevās uzķert spēles ritmu. Daļēji tas skaidrojams ar pirmās spēles spriedzi. Bija agresivitāte, kas pretinieces piespieda bieži pārkāpt noteikumus. Bija ātrums, ko prasījām, taču neizdevās izvairīties no kļūdām. Bija gan pārāk avantūriskas piespēles, gan neprecīzi metieni no labām pozīcijām. Kad bija ātrums bez liekas steigas, parādījās arī vieglie punkti,” skaidroja Zībarts.

Pēdējā ceturtdaļā treneri sašaurinājuši spēlētāju rotāciju, paļaujoties uz pieredzējušākajām basketbolistēm.
“Pats galvenais, beidzot trāpījām no tālienes. Pirmie 13 trīspunktnieki bija neprecīzi, tāpēc ukrainietes varēja savilkties groza apakšā un mūsu garajām spēlētājām nācās uzbrukt no neērtām pozīcijām. Tiklīdz Kitija Laksa un Elīna Babkina trāpīja, pretinieču aizsardzība bija spiesta izretināties un mums uzbrukumā parādījās labs balanss,” stāstīja Zībarts.

Latvijas izlases galvenais treneris atzīmēja, ka viņam un kolēģiem priekšā gara nakts, lai izanalizētu spēli, saprastu kļūdas un izdomātu, kā tās novērst.
Abas komandas rītdien spēkosies atkārtoti, taču aiz slēgtām durvīm.
“Aiz slēgtām durvīm izmantosim šo to no jaunajām sadarbībām, kuras gatavojam tieši Eiropas čempionātam. Nespēlēs Gunta Baško-Melnbārde, kura dosies uz FIBA komitejas sēdi. Ar pretiniecēm sarunājām, ka spēlēsim piecreiz desmit minūtes, lai pie vārda tiek visas. Arī tās, kuras šodien neizgāja laukumā. Pozitīvais iznākums bija svarīgs, lai turpinātu darbu labā noskaņojumā. Esam tikai ceļa sākumā,” stāstīja Zībarts.