Latvijā
Kriminālziņas

VIDEO: Policija lūdz atpazīt viltus ziņu plakātu līmētāju 16


Ekrānuzņēmums no policijas video
Ekrānuzņēmums no policijas video
Ekrānuzņēmums no policijas video

Pārbaudot videonovērošanas kameru ierakstus, Rīgas pašvaldības policija atradusi nofilmētu viltus ziņu plakātu līmētāju.

Ikvienu, kas atpazīst video redzamo vīrieti, lūdzam zvanīt 67037811 vai 110.

Plakāti pilsētā izlīmēti ap pulksten 5.00 no rīta.

Video var aplūkot šeit:

https://www.dropbox.com/s/78k4ddliljz1d2r/limetajs%20tris%20rakursi.mp4?dl=0

Kā jau ziņots, Veselības inspekcija konstatējusi viltus ziņu – atsaucoties uz to, ielās izlīmēti plakāti, tomēr inspekcija šādu informāciju nav sagatavojusi.

“Vēršam uzmanību, ka izvietotā informācija sabiedriskās vietās par zirnekļiem ir viltus ziņa un Veselības inspekcija šādu informāciju nav izplatījusi,” uzsvērts iestādes paziņojumā, kas izplatīts pirmdienas rītā.

Inspekcija par šo notikumi ir vērsusies policijā.

Inspekcija iesaka iedzīvotājiem pārbaudīt informāciju arī Veselības inspekcijas mājas lapā.

Šī ir viltus ziņa un pašlaik bažām nav nekāda pamata, uzsver arī Rīgas pašvaldības policija. Šādas informācijas izplatīšanu nav saskaņojusi ne Veselības inspekcija, ne arī citi operatīvie dienesti, ne arī Rīgas satiksme, kuras pieturvietās šādi plakāti izlīmēti.
Policija informē, ka pašlaik par apzinātu informācijas izplatīšanu par nepatiesu notikumu vai apzinātu nepatiesa notikuma inscenēšanu, kā rezultātā ugunsdzēsības un glābšanas, policijas, neatliekamās medicīniskās palīdzības vai citi speciālie dienesti atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam pienākumam tiek iesaistīti reaģēšanā uz šādu informāciju vai notikumu Rīgas pašvaldības policijā uzsākta administratīvā lietvedība. Par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 35 līdz 210 eiro, bet juridiskajām personām — no 700 līdz 7000 eiro.

Policija lūdz iedzīvotājus ziņot par vietām, kur plakāti izlīmēti, kā arī sniegt jebkādu informāciju, kas varētu palīdzēt identificēt plakātu autorus, zvanot uz tālruņu numuriem – 67037811 vai 110.

Savukārt Latvijas universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis skaidro, ka “uzreiz var redzēt, ka plakātu veidojis cilvēks, kurš neorientējas entomoloģijā vai vēlējies apzināti maldināt”. Spuņģis stāsta, ka minētais Tegenaria Agrestis Latvijā nemaz nav sastopams, taču arī tad, ja būtu, tad šī suga nav kaitīga cilvēkam. Speciālists skaidro, ka Latvijā esot sastopami divi citi Tenegaria ģints pārstāvji, taču arī tie neesot ne pat mazākajā mērā bīstami cilvēkiem, turklāt tos lielākoties iedzīvotāji nemaz nesastapts, jo šie zirnekļi medī tumsā. “Ne velti tautiskais nosaukums zirnekļiem ir “Mājas svētība” – Latvija tie nevis kaitē, bet gan dara labu, proti, atbrīvo māju no kukaiņiem”, stāsta speciālists.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv

Par svarīgo