Sports
Ziemas sports

Varu cīnīties par augstākajām vietām – Silovs apmierināts ar sezonas sākumu 16

Haralds Silovs. Foto no personiskā arhīva

Ātrslidotājs Haralds Silovs veiksmīgi uzsācis olimpisko sezonu, uzrādot labus rezultātus Pasaules kausa pirmajā posmā ātrslidošanā, kas tik aizvadīts Nīderlandes pilsētā Hērenvēnā. Rīdzinieks Silovs ieguva 8.vietu distancē ar masu startu, bet B divīzijā 1500m bija trešais.

Novembra otrajā nedēļas nogalē pasaules labākie ātrslidotāji pulcējās Hērenvēnā, kas ir pazīstama ar savu trīs gadus desmitus veco un augstākā līmeņa sacensības uzņemošo Tialfas ledus arēnu. Tā kā Haraldam Silovam pagājušajā sezonā sanāca nostartēt tikai pašās beigās pasaules čempionātā daudzcīņā, tad viņš pasaules rangā neieņem augstu vietu. Līdz ar to šo sezonu viņam nākas sākt B divīzijā, lai ar labiem rezultātiem mēģinātu jau nākamajā posmā tikt A divīzijā, kur ir labākie 20 pēc ranga. Tas mūsu olimpietim ātrslidošanā Hērenvenā arī izdevās.

Vispirms Haralds 34 dalībnieku konkurencē sasniedza trešo rezultātu un nopelnīja godalgotu vietu 1500 metros B divīzijā. Mūsu sportists uzrādīja laiku 1:46,72, uzvarētājam Minseokam Kimam no Korejas zaudējot 1,75 sekundes, bet tajā pašā laikā par 0,18 sekundēm apsteidzot divkārtējo Olimpisko spēļu vicečempionu un pasaules čempionu šajā distancē Šani Deivisu no ASV. Vēlāk no 20 A divīzijas pārstāvjiem par Silovu uzrādīto rezultātu ātrāki bija vien septiņi, kas parāda, ka Haralds šobrīd ir reāls desmitnieka pretendents šajā distancē.

Masu startā, kur četros starpfinišos jākrāj punktus, pie tiem tiekot pirmajiem trim, un kur jāveic 16 apļi, sacentās pāri par 45 ātrslidotājiem. Haralds Silovs ļoti pārliecinoši uzvarēja pirmajā no diviem pusfinālslidojumiem un iekļuva finālā, kuram kvalificējās 16 labākie. Finālu Olimpisko spēļu 14.vietas ieguvējs uzsāka labi, otrajā starpfinišā 8.apļa beigās esot otrajam un tikai par 0,01 sekundi piekāpjoties šveicietim Livio Vengeram. Diemžēl distances otrajā pusē pieļautā taktiskā kļūda neļāva tikt pie kārotās un reāli izcīnāmās godalgas, jo trijniekā iekļuva divi konkurenti, kas bija krietni aiz Haralda pusfinālā. Silovs finišēja 7.vietā, taču pēc iekrātajiem punktiem, kas ir galvenais rādītājs, latvietim ar nopelnītajiem 3 punktiem otrajā starpfinišā sanāca 8.vieta. Par uzvarētāju kļuva korejietis Seungs Hoons Lī.

Ar startu pirmajā pasaules kausa posmā Silovs ir apmierināts. „Izdevās uzrādīt ļoti labu laiku 1500m. Tik ātri šajā arēnā vēl nebiju slidojis. Tas parāda, ka treniņprocess ir bijis pareizs,” skaidro Haralds. „Masu startā beigās taktiski kļūdījos, taču parādītais pusfinālā parāda, ka varu arī finālā cīnīties par pašām augstākajām vietām,” pārliecību pauž pasaules elitē sevi apliecinājušais Latvijas ātrslidotājs.

Otrais pasaules kausa posms jau nākošās nedēļas nogalē Norvēģijas pilsētā Stavangerā, kur nebūs masu starta distances, bet 1500m H.Silovs mēģinās iekļūt desmitniekā.

LA.lv