Sports
Basketbols

Strēlnieks par ” Olympiacos”, Blatu un iegūto papildus motivāciju 16


Jānis Strēlnieks vedīs cīņā Latvijas izlasi pret Eiropas čempioniem.
Jānis Strēlnieks vedīs cīņā Latvijas izlasi pret Eiropas čempioniem.
Foto – Toms Kalniņš/EPA/LETA

Rītvakar Latvijas vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlē savā laukumā uzņems Eiropas čempionus Slovēnijas izlasi.

Skaitot spēlētāju iztrūkumus abās komandās, par Latvijas izlases līderiem šaubu nav – no Eirolīgas klubiem vienīgie tika abi “Olympiacos” spēlētāji Jānis Strēlnieks un Jānis Timma. Abi jau uzspēlējuši pārbaudes spēles Pireju klubā pie jaunā galvenā trenera Deivida Blata, abi gatavi jauniem izaicinājumiem arī valstsvienībā.

“Ar Blata atnākšanu “Olympiacos” basketbols būs kā diena pret nakti. Pērn tas bija tāds klasisks veco laiku basketbols, bet tagad būs mūsdienīgāks, amerikānisks, vairāk tendēts uz ātru spēli viens pret vienu. Līdz šim pārbaudes spēlēs visi vēl meklēja savu vietu. Ar treneri Blatu esmu runājis, viņš ir atvērts cilvēks un labprāt aprunājas arī par dzīvi. Izskatās, ka šosezon būs lielāka iespēja padarboties ar bumbu un nebūs uzreiz jāskrien uz laukuma stūri gaidīt – iedos piespēli vai ne. Nebūs tik strikta dalījuma pozīcijās, ar bumbu spēlēs un sadarbības veidos tie aizsargi, kuri tajā brīdī būs ar bumbu,” par šīs vasaras pārmaiņām “Olympiacos” nometnē stāsta Jānis Strēlnieks.

Iepriekšējā sezona nebeidzās tā, kā Pirejās bija gaidīts, tāpēc pārmaiņas komandā ir likumsakarīgas. “Pats iepriekšējā sezonā nevienu spēli, nevienu minūti nenospēlēju saspēles vadītāja pozīcijā. Protams, karjeras laikā pieredze ir iekrāta un es varu spēlēt arī citādi. Galvenais, lai no tā iegūst komanda. Tādas lietas mani drīzāk motivē un rada papildu niknumu. Ka varu atnākt izlasē un būt pirmais,” pārdomās par savu vietu basketbola laukumā dalās Jānis Strēlnieks.

Viņš jūnijā atbrauca pēc “Olympiacos” sezonas un izlases sastāvā zviedru un ukraiņu grozā sameta 27 un 26 punktus. Lai tāpat izdodas pret slovēņiem un spāņiem!

Saistītie raksti
LA.lv