Foto - Sputnik/LETAFoto - Sputnik/LETA

Princis baltā zirgā ir māņi. Harismātiskās Irinas Hakamadas padomi sievietēm

Katra no mums ir spējīga uz savām trauslajām rokām noturēt veselu pasauli. Tā ir īsta māksla – no vienas puses, būt ievainojamai, piemīlīgai un maigai, bet, no otras puses, turēt savas dzīves stūri, saka Krievijas politiķe, televīzijas un radio raidījumu vadītāja, veiksmes grāmatu autore Irina Hakamada.

Lūk, trīspadsmit viņas padomi un atziņas sievietēm, lai padarītu dzīvi laimīgāku un piepildītāku.

1. Pats galvenais – ielāgot reizi par visām reizēm – princis baltā zirgā ir tīrs izdomājums. Nevienam nav uzdevums padarīt tevi laimīgu un glābt no visiem likteņa līkločiem. Ar laiku vīrietim vienkārši apniks vilkt šo smago čemodānu ar tavu čīkstēšanu un žēlabām par dzīvi. Lai izvairītos no pamesta čemodāna bēdīgā likteņa, tev vajag koncentrēties nevis uz vīrieša meklēšanu, bet uz sava sapņa īstenošanu.

2. Samuraji ievēro šādu filozofisko principu: nomirt savlaicīgi. Lai arī cik tas nebūtu paradoksāli, nāvējošā cīņā uzvar tas samurajs, kas jau ir miris. Vienkārši sīki un smalki pārdomā vissliktāko tās situācijas attīstības scenāriju, kura tev šobrīd dara raizes. Un iedomājies, kas notiks pēc tam. Apraksti savas darbības pēc zaudējuma.

Un pēc tam, līdzīgi kā ar filmām, ieslēdz lēnu atpakaļgaitu līdz pirmajam kadram. Viens, divi – un tev vairs ne no kā nav bail. Vari droši doties cīņā!

3. Kad man saka: “Ira, tu esi muļķe”, es atbildu “Jā, piekrītu”. Bet pati eju un daru to, ko uzskatu par vajadzīgu. Man “uzbrauca” – es laidu pāri galvai un gāju darīt, ko gribēju. Nekad neko nepierādiet. Nevajag mērīties ne ar ko. Vēl jo vairāk vīriešu kolektīvā. Tas ne ar ko labu nebeigsies.