Ekonomika
Darbs

Pērn darba alga palielinājusies vien 20% strādājošo 16

Foto-Shutterstock

Pērn darba alga palielinājusies vien 20% strādājošo, secināts personāla atlases uzņēmuma “WorkingDay Latvia” interneta mājaslapā veiktajā aptaujā.

Savukārt 46% respondentu atzina, ka alga ir palikusi nemainīga, 5% – nemainīga, bet ir nākuši klāt citi “labumi”, bet to, ka alga 2017.gadā ir samazinājusies, atzina 29% respondentu.

Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datubāzē šobrīd ir pieejama informācija par iepriekšējā gada pirmajiem deviņiem mēnešiem, kur ir redzams, ka vidējā darba alga valstī, pret attiecīgo periodu iepriekšējā gadā, ir augusi par 6,7%.

Ekonomiskā izaugsme valstī paātrinās un darba tirgus ir aktīvs – Finanšu ministrija (FM) 2017.gadā prognozēja bezdarba līmeņa samazinājumu valstī līdz 8.9% un 2018. gadā 8.2%. Tikmēr Rīgā bezdarba līmenis pagājušā gada novembrī jau bija vien 4.2%, kas nozīmē, ka Rīgā ir pilnīga nodarbinātība, jo ap 4-5% skaitās dabiskais bezdarbs, kas veidojas no darbavietas maiņas vai zenonāla rakstura nodarbinātības.

Tomēr darba tirgus uz pārmaiņām ekonomikā reaģē ar nelielu nokavēšanos un darba devēji, plānojot atalgojuma budžetu, vēl ir piesardzīgi, informēja “WorkingDay Latvija”. Visstraujākais atalgojuma pieaugums ir jūtams jomās, kurās ir izteikts darbaroku trūkums – kā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, būvniecība, kokapstrāde un mašīnbūve.

LA.lv