Foto - LETAFoto - LETA

“Šoks. Esam atgriezušies pie 90. gadiem.” Endijs Bērziņš par kratīšanām

Aizdomas par krāpšanos ar nodokļiem restorānu tīklā “Vairāk saules” ir jau kopš 2016. gada un šā gada maija beigās tika uzsākts kriminālprocess, šodien pavēstīja policijas pārstāvis īpaši sasauktajā preses konferencē pēc vakar veiktajām kopumā 34 kratīšanām.

Policijai ir aizdomas, ka noziedzīgo darbību rezultātā valstij nodarīti aptuveni 1,5 miljonu eiro lieli zaudējumi. Pastāv aizdomas, ka kases aparātos ienākumi bijuši norādīti mazāki nekā reāli ieņemti.

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Igors Tomaševs piedalās preses konferencē, kurā informē par restorānos "Vairāk saules" veiktajām kratīšanām aizdomās par iejaukšanos kases aparātos.

Četras personas aizturētas, šodien kratīšanas joprojām turpinās. Drošības līdzekļi aizturētajiem pagaidām nav piemēroti.

Restorānu tīkla “Vairāk saules” ēdināšanas vietas trešdien ir slēgtas pēc vakardienas notikumiem.

Skatīt no ieraksta 10 minūtes

“Mēs esam šokā. Esam atgriezušies pie ’90. gadiem.”

“Vairāk saules” īpašnieks Endijs Bērziņš portālam skaties.lv komentējis: “Mēs esam šokā. Esam atgriezušies pie 90. gadiem. Vai kādam no valsts iestādes vispār ir saprašana, kā strādāt 26 dienas mēnesī, 14 stundas dienā? Un tas viss tiek sagrauts vienā dienā. Man nav ko teikt..,” viņu citē portāls.

Uzņēmējs apgalvo, ka kases aprāti “nav grozīti”. Bērziņš šobrīd atrodas Somijā.

Savu versiju šodien sniegs arī “Vairāk saules” un citu Rīgas restorānu īpašnieki. Paziņojumā viņi uzsvēruši, ka notiek “ļaunprātīga vēršanos pret “Vairāk Saules””.