Latvijā
Izglītība

APSKATIES, kādas ir jaunās RSU studentu kopmītnes. Vai vietējie varēs atļauties? 5

Atklāta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) dienesta viesnīca, kas ir pirmā no jauna uzbūvētā dienesta viesnīca studentiem kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Tā atrodas Dārza ielā 5, Rīgā.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās RSU rektors profesors Jānis Gardovskis, veselības ministre Anda Čakša, RSU Studējošo pašpārvaldes vadītāja Natālija Šilova un SIA Velve valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns.

Galerijas nosaukums

Jaunā viesnīca papildinās studiju un pētniecības kompleksu RSU galvenās ēkas Dzirciema ielā 16 teritorijā un piedāvās 220 studentiem labiekārtotus un modernus viesnīcas numuriņus, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Ēkas celtniecībā RSU ieguldījusi vairāk kā 4,5 miljonus eiro no saviem līdzekļiem. Tā ir t.s. “gudrā māja”, kurā iebūvētas videi draudzīgas un ekonomiskas tehnoloģijas, kas kontrolē siltumenerģijas izmantošanu.

Jaunā studentu dienesta viesnīca ir ēka ar trīs stāviem un vienu pazemes stāvu. Ēkas kopējā platība ir aptuveni 5400 m2, tur ir izveidoti 135 dienesta viesnīcas numuriņi 220 personām, no kuriem četri ir piemēroti cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Dienesta viesnīcā ir telpas studentu atpūtai un mācībām, bet pagrabstāvā – veļas mazgātava un sporta telpa. Uzbūvēta ir arī novietne velosipēdiem un autostāvvieta 70 automašīnām, tostarp arī četriem elektromobiļiem.

Jaunās ēkas būvprojekta izstrādi, būvdarbus, autoruzraudzību un garantijas nodrošināšanu veica SIA “Velve”. Ēka uzbūvēta aptuveni gada laikā.

LA.lv