AP/ScanpixAP/Scanpix

Merzļikins pēc grupu turnīra ir trešais labākais vārtsargs

Latvijas hokeja izlases pirmais numurs Elvis Merzļikins pasaules čempionātā Dānijā pēc grupu turnīra spēlēm ir trešais labākais vārtsargs.

Latvijas valstsvienība otrdien cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā ar 1:0 pārspēja Dāniju, pasaules čempionāta labāko astoņniekā iekļūstot pirmo reizi kopš 2009.gada.

Savu otro “sauso” spēli šajā turnīrā aizvadīja arī Merzļikins, kurš no septiņām apakšgrupas spēlēm iedalījās piecās, kopumā atvairot 94,87% metienu, kas ir trešais labākais rādītājs turnīrā. Arī vidēji spēlē ielaistie 1,19 vārti ir trešais labākais rezultāts.

Tikmēr atvairīto procentu rādītājā pirmajā vietā ir soms Harri Sateri (95,40%), kuram ar 95,12% seko zviedrs Anders Nilsons.

Starp laukuma spēlētājiem rezultatīvāko augšgalā nav neviena Latvijas hokejista. Valstsvienības rezultatīvākie spēlētāji ar pieciem rezultativitātes punktiem ir Andris Džeriņš (3+2), Rūdolfs Balcers (3+2), Rodrigo Ābols (1+4) un Miks Indrašis (0+5), kas neļauj atrasties labāko trīsdesmitniekā. Čempionāta rezultatīvākie hokejisti ar 17 punktiem ir soms Sebastians Aho (9+8) un amerikānis Patriks Keins (6+11).