foto: EPA/LETAfoto: EPA/LETA

Melbārdis: Esmu lepns. Zubkovs brauca citā līmenī

Latvijas bobsleja četrinieks, kurā startēja Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga, izcīnīja Soču olimpiādes sudraba medaļas, tikai par deviņām simtdaļām zaudējot mājinieka Zubkova pilotētājam četriniekam.

Pēc pirmajiem diviem braucieniem Zubkova un Melbārža četriniekus šķīra četras sekundes simtdaļas, abas trešo braucienu sāka kā pirmās uz tīra ledus un tieši šo divu komandu starpā izvērtās cīņa par olimpisko titulu. Zubkovs savā mājas trasē izmantoja visas priekšrocības, viņš bija labākais trešajā braucienā (55,02), mūsu lielais Oskars – otrais (55,15). Trešajā vietā esošais amerikānis Holkombs uzrādīja ceturto rezultātu. Pirms izšķirošā brauciena 0,17 sekundes bija liels, tomēr atspēlējams pārsvars. Holkombs aiz muguras bija pietiekami tālu, lai uztraukumā nagi par sudraba drošību nebūtu jāgrauž.

Melbārdis vēlāk atzīs, ka pēdējā brauciena startā mazliet trīcējušas rokas, tas neizdevās pilnīgi tīrs, taču jau finišā mūsējiem rokas bija gaisā un prieka asaras acīs. Tobrīd pirmie, sudrabs garantēts un olimpiskais tituls Zubkova rokās. Pieredzējušais krievs savā trasē savu iespēju garām nelaida. Lai gan trases beigu daļā viņa pārsvars saruka, deviņas sekundes simtdaļas tomēr palika viņa pusē.

„Ir milzīgs atvieglojums un sajūtas paliek arvien labākas. Sāku apjaust, kas ir noticis un ko esam sasnieguši. Sezona bija sarežģīta, tādēļ šī medaļa man nozīmē ļoti daudz un ar to lepojos” pēc apbalvošanas ceremonijas apmeklēšanas un daudzām intervijām kameru un diktofonu priekšā, pēc valsts prezidenta Andra Bērziņa telefoniska apsveikuma Oskars Melbārdis realitātes sajūtu atguva ilgu laiku pēc sudraba finiša.

–          Vai pirmajā brīdī nebija žēl tās deviņas zaudētās simtdaļas?

–          Vai, es tiešām neatceros, kā tas notika un kādas bija emocijas. Mani pirmo reizi ir pārņēmušas tādas sajūtas. Nē, es noteikti nebiju bēdīgs, kā varbūt šķita. Drīzāk – laimīgs.

–          Kādas bija sajūtas pirms pēdējiem diviem braucieniem?

–          No rīta biju ļoti mierīgs. Trešais brauciens izdevās, tas bija labākais no visiem četriem. Ceturtajā gan rokas mazliet drebēja, šur tur bobu palaidu vaļīgāk, bet kopumā arī nebija slikti. Šeit atslēgas brauciens bija otrais, kad mums no piektās vietas izdevās pakāpties līdz otrajai. Ja būtu palikuši zemāk, tad būtu bijis grūti cīnīties par medaļu.

–          Vai Zubkovs šeit bija uzvarams?

–          Ja ietu uz visu banku startā, mēģinātu tur sasniegt rekordu, ideāli nobrauktu – varbūt. Bet Zubkovs brauc citā līmenī. Es vairāk esmu pārsteigts par mūsu pašu rezultātu.

„Tagad jau esmu nomierinājies, bet kad finišējām… Ieraudzīju to vieninieku, tātad sudrabs garantēts, emocijas pāri visam. Pirms starta gan biju mierīgs. Vakarā līdz pustrijiem naktī bija visādi darbiņi, izgulējāmies, vēl no rīta aizbraucām bobīti samīļot. Pirms četriem gadiem Oskars ar smadzeņu satricinājumu gulēja gultā un ne reizi nebija braucis pie stūres, man pašam bija traumas pēc diviem kritieniem. Ja skatāmies no toreizējā skatu punkta, spriežiet paši, vai tas ir pārsteigums. Kaut kas sanāca mums jau otrajā sezonā, bet pagājusī sezona parādīja, ka ir pamats cerībām. Pierādījām, ka tas ir izdarāms,” gandarīts par paveikto savās trešajās olimpiskajās spēlēs bija Daumants Dreiškens. Jau trasē viņš varēja iemēģināt karoga nešanu, kas bobsleja komandas pieredzējušākajam vīram tika uzticēta arī Soču olimpiādes noslēguma ceremonijā. Pelnīti!

Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu izcīnīja 14. vietu. Debijas reizei nav slikti, lai gan pats bija cerējis uz labāku rezultātu.