1. Artuss Kaimiņš – no politiskā huligāna par mocekli

1no5
Kolāža - la.lv, foto - LETAKolāža - la.lv, foto - LETA

Naivums vai kas cits, un lēmuma cena 14 miljoni. “LA” nedēļas apskats

Deputāts, kurš visu savu politisko karjeru līdz šim būvējis uz agresīvu konfrontāciju ar pastāvošo varu, pagājušonedēļ strauji pārlēca no vienas lomas citā. No bravurīga politiskā huligāna viņš kļuva par kādas briesmīgas “Sistēmas” vajātu mocekli, un iejutās šajā lomā par 200 procentiem. Kaimiņam piemērots aizdomās turamā statuss krimināllietā par partijas nelikumīgu finansēšanu, un drošības līdzeklis – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā.

Pēc atbrīvošanas no policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatora un KNAB veiktajām kratīšanām Kaimiņš metās ziņot soctīklu tiešraidēs un sniegt televīzijas interviju. Turklāt ar tādu dramatismu, it kā aizturēšana būtu ilgusi nevis 36 stundas, bet daudzus gadus necilvēcīgos apstākļos ar spīdzināšanu. Kaimiņš apgalvoja, ka esot noticis “prātam neaptveramais un neiedomājamais”. Viņš neesot varējis ne nomazgāties, ne izgulēties, KNAB veicis kratīšanas ne tikai viņa īrētajā dzīvoklī, bet arī vecmāmiņas un mātes dzīvesvietās, procesa virzītāja Anita Ringo esot necilvēcīga būtne un tā tālāk. Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbu viņš pielīdzināja čekas metodēm. Turklāt KNAB rīkojoties pēc politiskā pasūtījuma (pasūtītāji gan pat paša Kaimiņa apgalvojumos ik pa laikam mainās – te Aivars Lembergs, te ZZS un “vecie čekisti, komunisti”, te Nacionālo apvienību pārstāvošais Dzintars Rasnačs un maksātnespējas administratori, te ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”) un OIK shēmotāji).

Tomēr “KPV LV” atbalstītāji gatavi nekritiski norīt ikvienu sava līdera stāstu un aizturēšana viņa autoritāti sava elektorāta vidū tikai nostiprinās. Kaimiņa “ieroču nesējs” Aldis Gobzems pat sapņaini sauca tautu “mosties jaunai atmodai”. Ja KNAB un Ģenerālprokuratūra nespēs tuvākajā laikā novest lietu līdz tiesai un uzrādīt pārliecinošus pierādījumus Kaimiņa partijas nelikumīgai finansēšanai, tad tiesībsargājošās iestādes būs “KPV LV” nodrošinājušas tādu priekšvēlēšanu kampaņu, uz kādu šī partija nevarēja pat cerēt. Vēlētāji mocekļus mīl pat vairāk nekā huligānus!

  1. Artuss Kaimiņš – no politiskā huligāna par mocekli
  2. Darījums. Lēmuma cena – 14 miljoni gadā
  3. Joks. KNAB hieroglifi
  4. Vilšanās. Kā gribētos būt sarakstā!
  5. Pārsteigums. "Neizprotami, šokējoši"