Latvijā
Sabiedrība

FOTO: Režisora Uģa Brikmaņa piemiņas pasākums 16

Foto LETA

Rīgas Svētā Pētera baznīcā šodien no plkst.14 līdz 18 notiks vairāku Dziesmu un Deju svētku režisora Uģa Brikmaņa piemiņas pasākums, informēja Kultūras ministrijā.

Kā norādīja ministrijas pārstāvji, publisku atvadu no pagājušajā nedēļā aizsaulē aizgājuša Brikmaņa nebūs, jo tāda bijusi viņa vēlme. Brikmaņa novēlējumā teikts: “Katrs, kas jūt nepieciešamību atvadīties, to var veikt, aizdedzot sveci un aizlūdzot, vai vienkārši padomājot.”

Foto LETA

Galerijas nosaukums

“Uģi Brikmani neaizmirsīs viņa neskaitāmie skatuves biedri Latvijas koros, deju kolektīvos un profesionālo mūziķu lokā, studenti Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, domubiedri un draugi – visi, kas tagad mācīsies dzīvot bez Uģa skatiena, kam piemita cits mērogs, cita pasaules izjūta un cita gudrība,” vēsta Kultūras ministrija.

Kā ziņots, Brikmanis piedzima 1956.gada 2.oktobrī Kuldīgā un uzauga Skrīveros.

80. un 90.gados viņš iestudēja izrādes Jaunatnes teātrī, Valmieras teātrī, Liepājā, Šauļos, Kauņā un Rīgas Videocentra dramatiskās mākslas studijā. Līdztekus tapa muzikāli iestudējumi ar apvienību “Sindi putnu dārzs”, toskait trīs Karla Orfa kantātes un Mārtiņa Brauna un Raiņa “Daugava”. 90. gadu vidū Uģis bija Radioteātra galvenais režisors. Sekoja multimediālo projektu laiks ar izrādēm “Septiņi dziedājumi par sapni garu” un “kkk.gretchen.riga.lv”. Beidzamos gados Uģa Brikmaņa vadībā tapa vairākas dziļi emocionālas kamerizrādes.

2001.gadā Brikmanis virsrežisēja Rīgas svētkus. 2003. un 2013.gadā viņš bija Dziesmusvētku galvenais režisors. 2014.gadā, kad Rīga kļuva par Eiropas kultūras galvaspilsētu, Uģis izveidoja “Grāmatu draugu ķēdi” un sarīkoja Baha klaviermūzikas svētkus Rīgas autoostā. 2018.gadā Brikmanis režisēja Dziesmusvētku Noslēguma koncertu “Zvaigžņu ceļā”.

LA.lv