Kultūra
Teātris un kino

Eiropas Baleta galā koncertā sastapsies divi ārzemju trupās strādājoši latviešu dejotāji 16


Evelīna Godunova.
Evelīna Godunova.
Publicitātes foto

Pēc vairāku gadu pārtraukuma šā gada 4. decembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves Eiropas baleta galā koncertā būs iespēja redzēt Latvijā izskoloto mākslinieku Evelīnas Godunovas un Timofeja Andrijašenko uzstāšanos, vēsta Eiropas baleta galā koncerta rīkotāji.

“Gan Evelīna, gan Timofejs šobrīd veido galvu reibinošu starptautisko karjeru, katram no viņiem ir saspringts grafiks, izrādes un koncerti uz lielajām pasaules skatuvēm. Patiess prieks, ka izdevās saskaņot viņu grafiku tā, lai arī Rīgas skatītājs redzētu mūsu horeogrāfijas vidusskolas bijušo audzēkņu sniegumu un novērtētu, kādu ceļu karjeras attīstībā viņi gājuši”, saka Eiropas baleta galā koncerta organizators Andrejs Žagars.

Evelīna Godunova uz LNO skatuves atgriežas pēc divu gadu pārtraukuma. Pēdējos divus gadus viņa ir bijusi Dienvidkorejas baleta kompānijas “Universal Ballet” soliste, bet jau no jaunās sezonas dejos Vācijas lielākajā baleta trupā “Staatsballett Berlin”.

“Godunovas izpildījums ir ļoti tehnisks, noslīpēts. Savukārt lēciens ir netipiski augsts un viegls. Evelīna ir ļoti spilgta balerīna, kas skatītāju neatstāj vienaldzīgu,” atzīst Aivars Leimanis, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs.

“Esmu ļoti priecīga par iespēju atkal uzstāties Latvijā, jo tās ir manas mājas un esmu ļoti noilgojusies. Šajā vakarā dejošu ar diviem partneriem: Minskas baleta solistu Konstantīnu Geroniku un Timofeju Andrijanšenko. Kopā ar Timofeju Andrijašenko izpildīsim Pas de deux no Ādolfa Adāna baleta “Žizele” 2.cēliena. Lai arī esam draugi kopš bērnības, šī būs pirmā mūsu kopīgā uzstāšanās, un es ticu, ka ar Timofeju šis priekšnesums būs viegls un brīnišķīgs,” stāsta Godunova.

Pēc Aivara Leimaņa teiktā Andrijašenko ir klasisks baletdejotājs, tipisks prinča lomu atveidotājs. Savukārt tas, ka viņam kopš 2015. gada ir iespēja dejot Milānas “Teatro alla Scala” baletā, ir ļoti augsts un pelnīts novērtējums viņa spējām un talantam.

Abi mūsu talanti uzstāsies līdzās citām izcilām baleta zvaigznēm no slavenākajām Eiropas baleta trupām: Londonas Karaliskā baleta prīma Laura Morera un premjers Federiko Bonelli, Holandes Nacionālā baleta prīmabalerīna Ihone de Jonha, Štutgartes baleta premjers Daniels Kamargu, Polijas Nacionālā baleta soliste Juka Ebihara un vadošais Rumānijas Nacionālā baleta solists Deivids Tžensimečs.

LA.lv