Viedokļi
Aptaujas

Maksa par siltumu: Vai šajā apkures sezonā pašvaldībās mainās siltumenerģijas tarifi? 16

Foto – Shutterstock

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Mums tarifs – 49,80 EUR/MWh plus PVN – salīdzinājumā ar pagājušo apkures sezonu nemainās, turklāt tas nav mainījies jau kopš 2009. gada. Šāda noturība bijusi iespējama tāpēc, ka visu laiku domājam, kā saimniekot taupīgāk. Izmantojam vietējo kurināmo – šķeldu, ražojam arī elektrību, ko tērējam gan paši, gan piegādājam “Latvenergo”. Tajā pašā laikā nodrošinām arī sociālo palīdzību, trūcīgās un maznodrošinātās personas saņem dzīvokļa pabalstus.”

 

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mēs savu tarifu – 52 EUR/MWh – esam gatavi samazināt, minimālais, par vienu eiro, maksimālais, par trim eiro, atkarībā no gāzes cenas. Mūsu pieteikums pie Regulatora atrodas jau vairāk nekā gadu, diemžēl mums nesaprotamu iemeslu dēļ viņi, izmantojot visas iespējamās metodes, mūsu jautājumu novilcina.”

 

Jānis Rozenbergs, Cēsu novada domes priekšsēdētājs: “No 1. septembra iedzīvotājiem tarifs samazināts par vairāk nekā eiro, tagad tas ir 60,7 EUR/MWh. Samazinājām siltuma zudumus un nodarbināto skaitu. Tik un tā tarifs vēl ir ļoti augsts, galvenokārt trīs iemeslu dēļ – ir lieli siltuma piegādāšanas attālumi, nav trasēm labvēlīgākā reljefa un joprojām ir lieli siltuma zudumi.”

 

Didzis Zemmers, Limbažu novada domes priekšsēdētājs: “Mums izdevās labs šķeldas iepirkums, siltumtrases esam rekonstruējuši, taču to garums, nelielais patērētāju skaits un divas katlumājas, kas prasa vairāk darbinieku, ir galvenais faktors, kāpēc mums tarifs turas nemainīgi augsts – 56,02 EUR/MWh.”

 

Vilnis Špats, Cesvaines novada domes priekšsēdētājs: “Esam gandarīti, ka no 2008. gada zemo tarifu – 37,51 EUR/MWh – esam spējuši noturēt.”

LA.lv