Dabā
Laika ziņas

Brīvdienās – ciklons, laiks mainīsies nākamās nedēļas otrajā pusē 16

Foto-Shutterstock

Turpmākajās dienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, bet nākamās nedēļas otrajā pusē laiks mainīsies, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras prognoze.

Aizvadītajā naktī Skandināvijas ziemeļu daļu sasniedza plašs ciklons, kas noteica laika apstākļus arī Latvijā – daudzviet naktī tika novērots lietus, bet austrumos arī slapjš sniegs un sniegs. Ciklona dienvidu, dienvidaustrumu malas ietekmē pūta arī brāzmains dienvidrietumu, rietumu vējš. Arī dienas laikā nokrišņi lielā teritorijas daļā turpināsies – pa laikam gaidāms lietus, no rīta austrumos arī slapjš sniegs. Vējš dienas laikā nedaudz pierims, bet gaiss iesils līdz +5…+10 grādiem.

Brīvdienās, sestdien un svētdien, ciklona centrālā daļa virzīsies tālāk un dienvidaustrumiem un Latvijā kopumā saglabāsies cikloniem raksturīgie laika apstākļi. Daudzviet būs nokrišņi: galvenokārt lietus un slapjš sniegs, un lielā teritorijas daļā no jauna pastiprināsies vējš, sestdien dienvidrietumu vēja brāzmām sasniedzot 15-18 m/s.

Ciklonam līdzi nesot palielinātu mākoņu daudzumu, naktis būs siltākas nekā aizvadītajā nedēļā: gaiss nebūs aukstāks par -1…+4 grādiem, vien naktī uz pirmdienu, debesīm vairāk skaidrojoties, daudzviet iespējams sals līdz -1…-5 grādiem. Dienās pašā nedēļas izskaņā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +4…+8 grādu robežās.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē laika apstākļus kopumā turpinās noteikt ciklonu darbība. No rietumiem Baltijas jūras reģionu sasniegs jau jauns ciklons, kas Latvijā nesīs palielinātu nokrišņu daudzumu un brāzmainu dienvidu, dienvidrietumu vēju. Gaisa temperatūra būs nedaudz augstāka nekā brīvdienās – vietām dienās varētu atkal tikt sasniegti +10 grādi.

Šš brīža prognozes liecina, ka nedēļas otrajā pusē laika apstākļi sāks mainīties – virs Baltijas izveidosies augsta spiediena apgabals, kā ietekmē laiks būs lielākoties sauss un debesīs vairāk spīdēs saule. Dienās gaiss iesils līdz +7…+12 grādiem, tomēr naktis joprojām būs salīdzinoši aukstas: -3…+3 grādi.

LA.lv