Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

ASV 173. aviācijas brigādes karavīri – leitnants Gabriels Loids (no kreisās) un seržanti Metjū Mouers un Viljams Glens Latvijā uzturas ASV operācijā “Atlantic Resolve”, kurai ir agresijas atturēšanas funkcijas.

ASV spēki Baltijas valstīs – atbilde uz Krievijas agresīvo rīcību

ASV spēki, kas rotācijas kārtībā atrodas Latvijā un tās kaimiņvalstīs, ir atbilde uz Krievijas agresīvo rīcību, šodien pēc tikšanās ar Latvijas aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS) žurnālistiem pavēstīja ASV Eiropas spēku virspavēlnieks, NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Kērtiss Skaparoti.

Ģenerālis augstu vērtēja sadarbību starp Latviju un ASV. Pēc ģenerāļa vārdiem, viņa vizīte apliecinot apņemšanos stiprināt Baltijas reģionu, gādājot par drošību un reģiona stabilitāti. “ASV spēki ir te, lai atbalstītu brīvību un mieru Eiropā,” pauda ASV amatpersona, vienlaikus atzinīgi vērtējot Latvijas apņemšanos tuvākajā laikā sasniegt 2% no iekšzemes kopprodukta aizsardzībai.

Skaparoti atgādināja, ka tūkstošiem ASV karavīru rotācijas kārtībā dosies uz Baltijas reģionu, piedaloties mācībās un treniņos, turpinot būvēt ciešas saites starp valstu militārajiem spēkiem. ASV spēki ir apņēmušies stāvēt “plecu pie pleca” ar sabiedrotajiem, sacīja ASV Eiropas spēku virspavēlnieks, atgādinot, ka ASV Latvijā izvietojusi militāro tehniku, kā arī piedalās kopīgās mācībās un treniņos.

Ģenerālis apliecināja, ka Latvijā ASV spēki uzturēsies tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. “ASV apņemšanās pret NATO paliek stipra – prioritātes ir nodrošināt reaģēt spējīgus spēkus uz sauszemes, debesīs un jūrā,” pauda Skaparoti, uzsverot, ka “NATO un ASV rotācijas spēki šajā reģionā ir atbilde uz Krievijas agresiju Ukrainā”.